Logo Logo


K O M U N I K A T Y


Home > Zagranica > Holandia

Amsterdam i rowery

Siemensowe Combino przemierza część starego miasta w Amsterdamie obsługujac trase linii 1 i zmierzając pod stację Centraal. Tramwaje na Starym mieście w Amsterdamie to mistrzostwo świata w upychaniu torów w wąskie uliczki. Łuki (także pionowe) jakie można tam spotkać na torowiskach robią wrażenie na przyzwyczajonych do przestrzeni Warszawiakach.

Przy okazji - mówią, że Amsterdam, to rowerowa stolica świata. Pozwolę sobie wygłosić herezję i powiem, że w Holandii lepiej jeździło mi się rowerem w zasadzie po każdym innym mieście, w którym byłem (a trochę ich było). W skali Europy też bardziej podobało mi się w Kopenhadze niż w Amsterdamie. Co nie zmienia faktu, że Amsterdam w temacie infrastruktury rowerowej robi wrażenie i ma się czym pochwalić, a Warszawy do tego nie da się nawet porównać.

fot. Rafał Muszczynko

Rate this file (No vote yet)
File information
Filename:20091027_amsterdam_tram1_3.jpg
Album name:raffi / Holandia
Keywords:Holandia / Amsterdam / Combino / 1 / 2009
Data:2009.10.27
Miejsce:Amsterdam
Numer pojazdu:2009
Numer linii:1
Filesize:145 KiB
Date added:May 11, 2015
Dimensions:1000 x 665 pixels
Displayed:279 times
URL:http://omni-bus.eu/podroze/displayimage.php?pid=5575
Favorites:Add to Favorites
Add your comment 
Name Comment
Confirmation 
Laughing :lol: Razz :-P Very Happy :-D Smile :-) Neutral :-| Sad :-( Crying or Very sad :cry: Cool 8-) Surprised :-o Confused :-? Embarrassed :oops: Shocked :shock: Mad :-x Rolling Eyes :roll: Wink ;-) Idea :idea: Exclamation :!: Question :?: