Logo Logo


K O M U N I K A T Y


Home > Zagranica > Holandia

Wilcze doły w Amsterdamie

Należący do Connexxion MAN Lions City LE U o nieznanym numerze bocznym pokonuje właśnie wilczy dół przy jednej ze stacji metra (tory widoczne po prawej) jadąc trasą linii 170 do Stacji Centraal w Amsterdamie.

Wilcze doły to rozwiązanie proste, tanie i do bólu skuteczne. O ile wysuwane z ziemi z poprzednich moich zdjęć słupki można "obejść" przez zdobycie pilocika obniżającego słupek, o tyle wilczy dół jest odporny zarówno na elektroników-amatorów jak i na wszelkie przejawy kolesiostwa w urzędzie, immunitety dyplomatyczne czy inne cuda. Autobus taki dół bierze "okrakiem", w zasadzie bez zwalniania (podobnie przejadą ciężarówki służb miejskich, czy straży pożarnej), jednoślady przejeżdżają bez zauważania po jednym "śladzie", samochód zaś z powodu zbyt małego kół jednym sladem musi przejechać przez bardzo perfidnie skonstruowany dół na środku jezdni. Próba przejechania przez coś takiego osobówką, zwłaszcza z rozpędu, oznacza kompletne skasowanie auta. Terenówką MOŻE dałoby radę, ale wystarczy ciut pogłębić dół, by i ona nie dała rady. Bokami objechać też się nie da, bo uszczelniono słupkami. W taki sposób Holendrzy bardzo skutecznie pozbywają się aut z miejsc, w których ich nie chcą.

fot. Rafał Muszczynko

Rate this file (No vote yet)
File information
Filename:20091027_amsterdam_busy_2.jpg
Album name:raffi / Holandia
Keywords:Holandia / Amsterdam / MAN / 170
Data:2009.10.27
Miejsce:Amsterdam
Numer linii:170
Filesize:117 KiB
Date added:May 11, 2015
Dimensions:1000 x 665 pixels
Displayed:266 times
URL:http://omni-bus.eu/podroze/displayimage.php?pid=5570
Favorites:Add to Favorites
Add your comment 
Name Comment
Confirmation 
Laughing :lol: Razz :-P Very Happy :-D Smile :-) Neutral :-| Sad :-( Crying or Very sad :cry: Cool 8-) Surprised :-o Confused :-? Embarrassed :oops: Shocked :shock: Mad :-x Rolling Eyes :roll: Wink ;-) Idea :idea: Exclamation :!: Question :?: