Logo Logo


K O M U N I K A T Y


Home > Zagranica > Holandia

Na obwodnicy Houten

Obwodnica Houten to chyba najciekawsza rzecz w tym holenderskim mieście. Nie dość, że znacząco odbiega od warszawskiego wyobrażenia o obwodnicy, bo ma tylko 1 pas ruchu w każdą stronę (na skrzyżowaniach po dwa) i nie ma na niej ani jednego bezkolizyjnego skrzyżowania, to jeszcze jazda po niej jest obowiązkowa. Miasto ma tak zaprojektowany układ drogowy, że nie da się przejechać z jednej dzielnicy do drugiej inaczej niż właśnie jadąc obwodnicą. Ponieważ jest to mocno naokoło, robią to ci, co faktycznie muszą - reszta wybiera zbiorkom lub rower.

Na obwodnicy z zatoki (to też rzadkość w Holandii) ruszy za chwilę autobus VDL Berkhof Ambasador 200 obsługujący linię 48 łączącą (o ile mnie pamięć nie myli) darmowy parking dla przybywający do miasta (bo parkowanie w mieście kosztuje) z jego centrum.

fot. Rafał Muszczynko

Rate this file (No vote yet)
File information
Filename:20100520_houten_4172_48.jpg
Album name:raffi / Holandia
Keywords:Holandia / Houten / VDLBerkhof / Ambasador / 48 / 4172
Data:2010.05.20
Miejsce:Houten
Numer pojazdu:4172
Numer linii:48
Filesize:143 KiB
Date added:May 07, 2015
Dimensions:956 x 595 pixels
Displayed:296 times
URL:http://omni-bus.eu/podroze/displayimage.php?pid=5564
Favorites:Add to Favorites
Add your comment 
Name Comment
Confirmation 
Laughing :lol: Razz :-P Very Happy :-D Smile :-) Neutral :-| Sad :-( Crying or Very sad :cry: Cool 8-) Surprised :-o Confused :-? Embarrassed :oops: Shocked :shock: Mad :-x Rolling Eyes :roll: Wink ;-) Idea :idea: Exclamation :!: Question :?: