Logo Logo


K O M U N I K A T Y


Home > Zagranica > Japonia

1302

Seria 1300 to tramwaje o numerach 1300-1305, zbudowane w 1989 roku w zakładach Arunakoki.

Zwróćcie uwagę na motorniczego. Po pierwsze - motorniczy jedzie w mundurze. To norma i dotyczy ona także kierowców, maszynistów i wielu innych zawodów. Mundury różnych firm transportowych, a nawet z róznych epok, subtelnie się różnią - wyłapywanie tych różnic dla mnie było zbyt trudne, ale osoby obeznane z tutejszą kulturą i symboliką zapewne miałyby z tym sporo radości. Po drugie - Pan prowadzi w białych rękawiczkach. Tu tutaj normalne - w białych rękawiczkach jeżdżą kierowcy autobusów, taksówkarze, motorniczy i maszyniści. Również przedstawicieli wielu innych zawodów je zakłada - np policjanci, osoby kierujące ruchem... Jakimś cudem są w stanie po kilku godzinach pracy mieć te rękawiczki wciąż czyste i białe.
Trzeci atrybut motorniczego - maseczka. To już nieobowiązkowe. Pan najpewniej jest przeziębiony (w końcu mamy październik, co z tego, że są +32 stopnie w cieniu). Choroba tutaj absolutnie nie powoduje, że pracownik idzie sobie na L4 i ma wszystko w D4 - nie, tutaj z szacunku do swojej pracy, przychodzi do niej dalej, chyba że zachoruje napradwę mocno i już nie będzie w stanie. Ale z szacunku do innych osób zaś założy maseczkę, by nie zarażać ich na swoje zarazki. Przy okazji maseczka podobno przyśpiesza zdrowienie - powietrze, którym oddychamy jest bardziej wilgotne, czu coś - tak mi tłumaczono. Nie wiem ile w tym prawdy, może kiedyś sprawdzę ;-)

fot. Rafał Muszczynko

Rate this file (Current rating : 5 / 5 with 1 votes)
File information
Filename:1302.jpg
Album name:raffi / Japonia
Rating (1 votes):55555
Keywords:Japonia / Nagasaki / 1302 / 1 / Urakami
Data:2016.10.01
Miejsce:Urakami-shako, Nagasaki
Numer pojazdu:1302
Numer linii:1
Filesize:215 KiB
Date added:Nov 01, 2016
Dimensions:1000 x 664 pixels
Displayed:201 times
URL:http://omni-bus.eu/podroze/displayimage.php?pid=7480
Favorites:Add to Favorites
Add your comment 
Name Comment
Confirmation 
Laughing :lol: Razz :-P Very Happy :-D Smile :-) Neutral :-| Sad :-( Crying or Very sad :cry: Cool 8-) Surprised :-o Confused :-? Embarrassed :oops: Shocked :shock: Mad :-x Rolling Eyes :roll: Wink ;-) Idea :idea: Exclamation :!: Question :?: