K O M U N I K A T Y





Uprzejmie informujemy, że od 6 kwietnia 2020 roku wszelkie nowododawane zdjęcia z lat 2007-2010 powinny być przesyłane do Galerii "Foto sprzed lat".


Strona główna > MZA R-7 Woronicza (ob. R-1) > Solarisy U12 Electric z R-7

Share on Facebook

1902

''Sieć 19 tego typu ładowarek Miejskie Zakłady Autobusowe zbudują na terenie całej Warszawy. Konstrukcja pierwszej z nich stoi już na terenie pętli przy ulicy Spartańskiej, jej łącze energetyczne zostanie uruchomione najprawdopodobniej wiosną. Budowa sieci ładowarek będzie prowadzona równolegle do jednej z największych inwestycji Miejskich Zakładów Autobusowych – zakupu 130 przegubowych elektrycznych. To nowość w Warszawie i Polsce – na razie w naszym kraju nie ma jeszcze ani jednego przegubowego elektrobusa.''

Zdjęcie i opis : MZA.

Zdjęcie z produkcji SU18IVEL właśnie zamieściliśmy w galerii Warsztat.

Infomacje o pliku
LINK DO ZDJĘCIA:http://omni-bus.eu/omnigaleria/displayimage.php?pid=17487
Nazwa pliku:SU12EL_1902_222_Spartanska_15_00_13_01_2017.jpg
Nazwa albumu:3872 / Solarisy U12 Electric z R-7
Słowa kluczowe:SU18EL / 1902 / 222 / Spartańska / 2017
Data:13.01.2017
Miejsce:Spartańska
Numer pojazdu:1902
Numer brygady/linii:7/222
Wielkość pliku:352 KiB
Data dodania:13, Styczeń 2017
Wymiary:1024 x 741 pikseli
Wyświetleń:1323 razy
Ulubione:Dodaj do ulubionych

Komentarz 1 do 23 z 23
Strona: 1

Wuj Cezary   [13, Styczeń 2017 at 06:25 PM]
a gdzie trafią SU18IVEL??? Puszczać oczko
solaris8315   [13, Styczeń 2017 at 06:38 PM]
Trafią? Jeszcze nie kupili :>
3872   [13, Styczeń 2017 at 06:39 PM]
Najpewniej na Woronicza. Mówimy o jednej sztuce demo.
Michał4825   [13, Styczeń 2017 at 06:47 PM]
A wie ktoś na jakich liniach będzie można spotkać te solarisy IV generacji? Na wszystkich liniach Woroniczej obsługiwanych przegubami?
Wuj Cezary   [13, Styczeń 2017 at 06:49 PM]
to jeszcze zaspamuje jakie pulpity będą miały?? Puszczać oczko
solaris8315   [13, Styczeń 2017 at 07:46 PM]
MZA nie zamówiło żadnego Solarisa IV generacji... Do Warszawy trafi JEDEN na testy Solaris U18 IV Electric jako pojazd DEMO firmy Solaris.
SławekR4(R13)   [13, Styczeń 2017 at 10:04 PM]
A kiedy ma być na testach.?
Marcinek   [13, Styczeń 2017 at 10:07 PM]
O czym wiadomo było już od kilku miesięcy.
Wiliam   [13, Styczeń 2017 at 11:02 PM]
Mogłyby te ładowarki być nieco subtelniejsze, a nie żółto-czerwone. Już i tak mamy zaśmieconą przestrzeń publiczną.
prosper5250   [13, Styczeń 2017 at 11:10 PM]
Dojdziemy do tego za jakiś czas, że będzie to miało znaczenie. Póki co trzeba to przecierpieć. Aktualnie koloryzujemy żeby nikt nie miał wątpliwości że coś nowego i pozytywnego się odbywa. To i tak lepiej niż "turbokible" w malowaniu dla San Escobar. Sorry - musiałem nawiązać Zawstydzony
3872   [14, Styczeń 2017 at 12:10 AM]
Warto uspokoić nastroje. Chwilę jeszcze trzeba poczekać na uruchomienie pierwszej ładowarki. Jeśli zaś chodzi o subtelność budowy tych urządzeń, to podyktowana ona jest specyficznymi wymaganiami technicznymi oraz bezpieczeństwa.
Sam ich design za to, to już inna bajka. Cool
prosper5250   [14, Styczeń 2017 at 12:15 AM]
Nadchodzi nowe i to nowe jest bardzo ciekawe. Czegoś takiego w Warszawie jeszcze nie było. Kwestia przegubowego testowca od Solarisa spotęguje wrażenia.
3872   [14, Styczeń 2017 at 12:57 AM]
Warto zatem nauczyć się kwestii, a później ją skomentować. Puszczać oczko
prosper5250   [14, Styczeń 2017 at 01:28 AM]
Czekamy zatem. Oby nie za długo, bo jeszcze okaże się bańką...
ZXCVBNM   [15, Styczeń 2017 at 06:05 PM]
"19 ładowarek na terenie całej Warszawy" czyli w okolicach traktu Królewskiego. W Wawrze natomiast ładowarki żadnej nie zobaczymy. Bo po co. Tu lepiej wysłać śmierdzące Diesle.
prosper5250   [15, Styczeń 2017 at 07:26 PM]
W Śródmieściu nikt nie pali śmieciami i miałem węglowym. Zanieczyszczenia pochodzą z pojazdów i dlatego to w Centrum potrzeba alternatywnych źródeł dla diesli.
Ashir   [15, Styczeń 2017 at 10:28 PM]
Przecież Woronicza czasem wypuszcza elektryka na 119...
Zxcvbnm   [16, Styczeń 2017 at 07:12 AM]
Elektryk na 119? Masz jakieś zdjęcia?
oko   [16, Styczeń 2017 at 04:05 PM]
W Wawrze problemem są spalane śmieci, a nie i tak już całkiem czyste diesle z autobusów jeżdżących co pół godziny. Zupełnie nie ta skala. Innym problemem Wawra jest przewiewanie powietrza znad Warszawy, wszak wiatry zwykle są zachodnie. Ciekawe czy te elektryki są już na tyle dopracowane by się cała sprawa opłacała bez e-dotacji? Jak długo żyją baterie, i czy rzeczywiście dają radę z ciężkim przegubowcem?
Ashir   [16, Styczeń 2017 at 06:33 PM]
Elektryki były wielokrotnie na 06/119, nawet kiedyś jechałem jednym z nich do Wiśniowej Góry. Puszczać oczko
zxcvbnm   [17, Styczeń 2017 at 10:16 PM]
Rzeczywiście, znalazłem zdjęcie na stronie konkurnecyjnej dla omni-busa Bardzo szczęśliwy Swoją drogą na 119 ciekawe rzeczy się dzieją. Elektryki, Solbusy z Woroniczej, teraz Arriva będzie w weekendy. No i deskorolki były.
prosper5250   [18, Styczeń 2017 at 12:01 AM]
Konkurencyjnej? Środowisko MKM'ów jest na tyle niszowe, że trudno tu mówić o konkurencji. Wszyscy się znamy, aczkolwiek nie wszyscy ze wszystkimi się lubią. Konkurencja będzie wtedy, gdy ktoś zacznie zbijać na tej robocie - jakim jest tworzenie strony o zbiorkomie na www - kapitał. Póki co dopłaca się jedynie do tego. BTW - Z Woronicza, nie Woroniczej. Nazwa ulicy pochodzi od osoby - Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, prymasa Królestwa Polskiego - Jana Pawła Woronicza.
3872   [18, Styczeń 2017 at 11:42 PM]
Dajcie spokój. Nie konkurujemy i nigdy nie będziemy konkurować z nikim. Taka jest zasada naszej strony. Jedynym naszym celem jest po prostu dydaktyka i kronikowanie komunikacji, jak sądzę.
Swoją drogą, zupełnie zdrowe jest, że różne strony uzupełniają się. :good:

Komentarz 1 do 23 z 23
Strona: 1

Dodaj swój komentarz 
Imię Komentarz
Śmiech :lol: Nabijam się :-P Bardzo szczęśliwy :-D Uśmiech :-) Neutralny :-| Smutek :-( Płaczę, jest mi bardzo smutno :cry: Cool 8-) Zaskoczony :-o Zakręcony :-? Zawstydzony :oops: Zszokowany :shock: Zły :-x Przewracanie oczami :roll: Puszczać oczko ;-) Pomysł :idea: Okrzyk :!: Pytanie :?:
stat4u