Pożegnanie Tarcz "Maria" i "Krystyna"

16 września odbyło się pożegnanie tarcz TBM "Maria" i "Krystyna". Na placu budowy zachodniego odcinka II linii metra od strony Karolkowej można było obejrzeć po raz ostatni tarcze, które drążyły trasę od księcia Janusza do ronda Daszyńskiego. Każdy mógł zobaczyć z bliska, jak wyglądały po wydłużeniu tunelów, oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Oprócz tego na wydzielonym placu budowy był namiot Metra Warszawskiego, gdzie można było otrzymać pamiątkową monetę, ulotki informacyjne o obecnie budowanych odcinkach, a także już kolejnych od Trockiej do Rembielińskiej i od Księcia Janusza do Powstańców Śląskich. Dodatkowo były przewidziane atrakcje dla dzieci. Odwiedzający mogli także zobaczyć małą wystawę zdjęć z okresu budowy zachodniego odcinka.

Mimo jedynie trzech godzin, gdzie można było obejrzeć tarcze (13-16), na teren budowy od strony Karolkowej przybyło dużo osób, by podziwiać po raz ostatni "Krystynę" i "Marię". Teraz urządzenia TBM zostaną rozłożone na części i przewiezione do magazynu wykonawców na Białołęce. Tam przejdą konserwację i będą czekały na kolejne budowy odcinków metra na Bemowo i Bródno. 

 

krystyna 1 TBM "Krystyna"   krystyna 2 TBM "Krystyna"   maria 1 TBM "Maria"   maria 2 TBM "Maria"   1   2   3   4   5   6   7   8

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Poprawiony (niedziela, 16 września 2018 17:17)